معرفی استراتژی بازی پوکر: بازی تهاجمی در مقابل بازی تدافعی

هفته گذشته در مورد استراتژی بچه قیری (tar baby approach) با یکی از همکاران پوکر باز گفتگو می‌کردم. بچه قیری نام شخصیت اول دریکی از کتاب‌های معروف کودکان در آمریکا است. در این کتاب برای شکار خرگوش باهوش، روباه و خرس در همکاری باهم، بچه خرگوشی از جنس قیر تهیه می‌کنند. بچه خرگوش قیری به خرگوش داستان ما بی‌اعتنایی کرد. به همین علت، او با عصبانیت مشتی به بچه خرگوش قیری کوبید. دست او در قیر گیر کرد و با مشت دیگر خود مجدد به آن کوبید. با این کار هر دو دست و درنهایت هر دو پای او به قیر چسبید.

استراتژی در پوکر

استراتژی در پوکر

این شرایط مشابه با شیوه مبارزه بازیکنان دفاعی در مقابل بازیکنان تهاجمی در بازی پوکر است. این افراد عموما با ضعف وارد بازی می‌شوند. می‌توان این شرایط را در حرکات دست و یا شیوه پذیرش شروط از سوی آن‌ها مشاهده کرد. آن‌ها فقط اقدام به پذیرش شروط رقیبان خود می‌نمایند. می‌توان تا حدودی آن‌ها را درک کرد. به نظر می‌رسد بازیکنان دفاعی در این شرایط با از دست دادن مقادیر کم، می‌توانند در بلندمدت ضررهای خود را جبران کنند.دلیل بازنده بودن این بازیکنان، عدم استفاده از موقعیت‌های ضعف دیگران است. به همین دلیل با داشتن کارت‌های بالا، این افراد شرط‌بندی می‌کنند. ولی در صورت عدم وجود کارت‌های مناسب، از شرط خود کنار می‌کشند. در شیوه hold’em این اتفاق بسیار رایج است. برای برد در این شیوه نیاز است تا حداقل از دست‌های پرقدرت خود با موفقیت خارج شوید. بهتر است اندکی بیشتر در مورد بازیکنان دفاعی صحبت شود. اکثر این بازیکنان با داشتن کارت‌های قوی بازی را شروع می‌کنند. این افراد زمانی که پولی در دست داشته باشند شرط‌بندی می‌کنند و در صورت از دست دادن و باخت، از بازی کنار می‌روند. رقیبان متوجه این موضوع می‌شوند و درصورتی‌که دست قوی نداشته باشند، از بازی کنار می‌کشند. بازیکنان دفاعی هم متوجه این موضوع می‌شوند. آن‌ها حتی با داشتن دست‌های قوی نیز نمی‌توانند منفعتی کسب کنند. به خود می‌گویند که رقیبان با کنار کشیدن او از بازی،  شرط‌بندی می‌کنند زیرا به‌خوبی از شرایط من مطلع هستند. به همین دلیل بازیکنان تدافعی از این موقعیت عبرت می‌گیرد و به‌این‌ترتیب وارد دنیای واقعی بازی پوکر می‌شود.

بهترین شیوه برای  تازه‌واردان در بازی پوکر کدام است؟

بهترین شیوه برای بازیکنان تازه‌وارد در پوکر کدام است؟

آن‌سوی دیگر پوکر، بازی با استفاده از شیوه تهاجمی است.  به نظر می‌رسد مسیر تهاجمی بودن در بازی پوکر به ترتیب زیر روی می‌دهد: شروع این بازیکنان همانند رقیبان تدافعی آن‌ها است. به‌خوبی کارت‌های خود را می‌شناسند و در صورت داشتن دستی قوی شرط‌بندی می‌کنند. سپس رقیبان آن‌ها کنار می‌کشند. بازیکنان تهاجمی تصور می‌کنند که موقعیت مناسبی کسب کرده‌اند و به خود می‌گویند که امکان برد دست برای آن‌ها از طریق یک شرط وجود دارد. شرط‌بندی‌های خود را افزایش می‌دهند و در بعضی از دست‌ها برنده می‌شوند. این بردها باعث می‌شود تا مقادیر شرط خود را به‌مرور افزایش دهند. درنهایت با کنار کشیدن بازیکنان دیگر، بخش اعظمی از دست‌ها را برنده می‌شوند. در حقیقت امکان برد برای بخش اعظمی از بازیکنان تهاجمی وجود ندارد. هرچقدر بر میزان حمله آن‌ها افزوده می‌شود، رقیبان آن‌ها هم شروع به پذیرش بیشتر شرایط می‌کنند.این کار موقعیت‌های مناسب‌تری را برای بازیکنان تهاجمی به وجود می‌آورد. با داشتن کارت‌هایی خوب، این بازکنان می‌توانند سود خوبی نیز کسب کنند. با داشتن دست‌های بالاتر، این افراد حتی می‌توانند بردهای بیشتری را نیز به دست آورند. با استفاده از کارت‌های قوی خود، این بازیکنان می‌توانند سود سرشاری را نصیب خود کنند. از این موقعیت‌ها امکان برد آن‌ها در شرایط ضعیف‌تر نیز امکان‌پذیر می‌شود.

در بعضی از مواقع این شیوه می‌توانند بازیکنان را با مشکلاتی نیز مواجه کند. بازیکنان تهاجمی ممکن است تصمیمات نادرستی اتخاذ کنند. این بازیکنان ممکن است خیلی دیر وارد بازی شوند. در هر دست امکان دارد تا کارت‌ها و شرایط جدیدی به بازی اضافه شود. در بعضی از مواقع ممکن است بازیکنان تهاجمی گرفتار شیوه بچه قیری شوند. این روش بیشتر از سوی بازیکنان تدافعی طرح می‌شود. مهم‌ترین خطر موجود برای افراد تهاجمی، بازی در دست‌های متنوع است. این افراد برد را فقط با شرط‌بندی می‌بینند. به همین دلیل به گمان آن‌ها مقادیر موجود در دست آن‌ها از اهمیت کافی برخوردار نیست. به دنبال آن، هدف این افراد فقط بازی به‌مراتب متعدد است. ولی در حقیقت این شیوه را نمی‌توان به‌عنوان روشی درست برای برد در نظر گرفت. دلیل بردهای متوالی شما می‌تواند کنار کشیدن سریع رقیبان باشد. درصورتی‌که در هر دست به رقیب خود حمله کنید، به‌مرور رقیب نیز جسورتر خواهد شد. تعداد دفعاتی که از دست‌هایی بالایی بهره‌مند شدید نیز کاهش می‌یابد. رقیب شما نیز متوجه این موضوع خواهد شد و شروط  بیشتری را در بازی قبول می‌کند. در چنین شرایطی نمایش ضعیف‌تری از سوی افراد جسور اجرا خواهد شد. رقیبان متوجه این موضوع می‌شوند و از استراتژی مناسب‌تری استفاده می‌کنند. به همین دلیل دست‌های ازدست‌رفته شما نیز افزایش خواهد یافت.کلید اصلی در بازی تهاجمی حفظ تعادل است. در این روش باید با استفاده از کارت‌های موجود بازی را مدیریت کرد.

Check Also

بازی پوکر آنلاین رایگان

بازی پوکر آنلاین رایگان در مقابل بازی پوکر زنده

تفاوت‌های قابل توجهی بین پوکر زنده و پوکر آنلاین وجود دارد. اگرچه اصول بازی تقریباً …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.